رمز ارزها
موضوعات داغ

دشواری استخراج بیت کوین در کنار کاهش قیمت آن به بالاترین حد رسید

زیرا قیمت بیت کوین به سمتی حرکت می کند و قیمت بیت‌کوین در هفته‌های گذشته با کاهش قابل توجهی نسبت به حمایت ۲۹۰۰۰ دلاری روبرو بوده است.

خلاصه نوشته
  • زیرا قیمت بیت کوین به سمتی حرکت می کند و قیمت بیت‌کوین در هفته‌های گذشته با کاهش قابل توجهی نسبت به حمایت ۲۹۰۰۰ دلاری روبرو بوده است.

قیمت بیت‌کوین در هفته‌های گذشته با کاهش قابل توجهی نسبت به حمایت ۲۹۰۰۰ دلاری روبرو بوده است. این الگوی نزولی وحشت را در میان معامله گران گسترش داد اما ماینرها را منصرف نکرد. در عوض، به نظر می رسد شرکت کنندگان در استخراج بیت کوین افزایش یافته اند. این در افزایش سختی استخراج مشهود است که به رکورد جدیدی رسید. بر اساس داده های موجود، دشواری استخراج بیت کوین در هفته گذشته در کنار افزایش فعالیت شبکه در 22 آگوست، 6.17 درصد افزایش یافت. دشواری استخراج بیت کوین در بحبوحه افزایش قیمت ها افزایش می یابد در حالی که قیمت بیت کوین در یک دوره 7 روزه بیش از 10 درصد کاهش یافت، اعتماد ماینرها در اوج خود باقی می ماند. طبق داده‌های btc.com، این افزایش ششمین افزایش سختی استخراج بیت‌کوین در سال 2023 را نشان می‌دهد. برای زمینه، دشواری استخراج بیت‌کوین دشواری و زمان لازم برای حل یک معمای رمزنگاری پیچیده را اندازه‌گیری می‌کند. مطالب مرتبط: فعالیت شبکه AVAX کاهش می یابد – آیا باز کردن قفل توکن برنامه ریزی شده انرژی را باز می گرداند؟ شبکه بیت کوین سختی ماینینگ را به صورت دوره ای بسته به تعداد ماینرهای موجود تنظیم می کند. تاریخ تنظیم سختی بعدی حدود دو هفته دیگر است، با نرخ تخمینی 16.05٪. علاوه بر این، نرخ هش افزایش می‌یابد زیرا ماینرهای بیشتری برای پاداش‌های محدود بلاک بیت‌کوین رقابت می‌کنند و مشکل استخراج را افزایش می‌دهند. بنابراین، افزایش دشواری استخراج نشان می‌دهد که سیر نزولی قیمت بیت‌کوین بر سوددهی ماینرها تأثیری نداشته است. افزایش نرخ هش نشان دهنده اعتماد بالای سرمایه گذاران به بیت کوین است نرخ هش و سختی استخراج همبستگی دارند. بنابراین، با افزایش سختی استخراج بیت کوین، نرخ هش از روند مشابهی پیروی می کند. اگرچه محاسبه هش ریت دشوار و چالش برانگیز است، اما این رقم در حال انجام است که در آستانه شکستن رکورد بالای 538.05 EH/s است. در گزارشی در 22 اوت: تحلیلگر CryptoQuant MAC_D افزایش نرخ هش را به اعتماد بالا به قابلیت اطمینان و امنیت شبکه BTC و ETH در بین سرمایه گذاران نسبت داد. MAC-D نوشت: اخیرا قیمت BTC و ETH 10 درصد کاهش یافته است. با این حال، امنیت و قابلیت اطمینان شبکه افزایش یافته است. او همچنین دو دلیل قابل قبول پشت افزایش نرخ هش را شناسایی کرد. در ابتدا، این تحلیلگر توضیح داد که نرخ هش بیت کوین در طول کاهش قیمت اخیر افزایش یافته است. او گفت که این مشاهدات نشان می دهد که استخراج کنندگان در میان روند نزولی فعال تر شده اند. در مرحله دوم، MAC_D اشاره کرد که ETH سهامدار علیرغم کاهش قیمت اتر افزایش یافته است. با این وجود، تحلیلگر معتقد است که کاهش قیمت نشان می دهد که بیت کوین و اتریوم کمتر از ارزش گذاری شده اند. و به گفته وی، این فرصتی را برای سرمایه گذاران صعودی فراهم می کند تا دارایی های بیشتری را در پیش بینی روند صعودی بعدی جمع کنند. این فرض باید ماینرها را بر آن داشته باشد تا ظرفیت استخراج خود را افزایش دهند، نرخ هش و سختی را افزایش دهند. و داده های پلتفرم تجزیه و تحلیل زنجیره ای Glassnode از این ادعاها پشتیبانی می کند. بر اساس داده های Glassnode، افزایش جزئی در تعداد BTC در پرتفوی شرکت های ماینینگ مشاهده شده است. از 22 آگوست، دارایی بیت کوین استخراج کنندگان بیش از 1.83 میلیون بیت کوین بود. این رقم نشان دهنده افزایش 0.08 درصدی نسبت به ارزش ابتدای ماه اوت است.

گرد آورنده
CMPRO NEWS
منبع
TRADINGVIEW
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

بلوک تبلیغ حذف شد

با غیرفعال کردن مسدودکننده تبلیغات از ما حمایت کنید