رمز ارزها
موضوعات داغ

فروپاشی FTX بازار ارز دیجیتال را تا هسته خود می لرزاند! درد ممکن است تمام نشود

سقوط FTX یکی از جدی‌ترین مشکلات ارزهای دیجیتال را تا به امروز نشان می‌دهد و اکنون سؤالاتی در مورد سلامت سایر غول‌های صنعت مطرح شده است.

صنعت کریپتو با فروپاشی FTX تکان خورده است. سرمایه گذاران بزرگ از Sequoia Capital تا SoftBank صدها میلیون دلار به این شرکت واریز کردند و شرط بندی هایی را انجام دادند که اکنون بی ارزش هستند. تعداد بیشماری از معامله گران انفرادی نیز متحمل ضررهای هنگفتی شدند. رگولاتورها در حال بررسی ادعاهایی هستند مبنی بر اینکه وجوه مشتریان توسط FTX و شرکت وابسته تجاری آن Alameda Research مورد سوء استفاده قرار گرفته است. این یکی از جدی‌ترین مشکلات ارزهای دیجیتال تا به امروز است، زیرا سؤالاتی در مورد سلامت سایر غول‌های صنعت مانند Binance و Crypto.com مطرح می‌شود. سرایت ناشی از ورشکستگی در حال حاضر در حال رخ دادن است، و وام دهنده رمزارز BlockFi اکنون پس از افشای قرار گرفتن در معرض وام FTX و Alameda به دنبال محافظت در برابر ورشکستگی است. ماریکه فلامنت، مدیر عامل بنیاد نزدیک که از FTX سرمایه‌گذاری کرده است، می‌گوید: «فکر نمی‌کنم همه دومینوها از این فاجعه خارج شده باشند. تأثیری که این خواهد داشت این است که بسیاری از پروژه‌ها در واقع بودجه و در نتیجه منابعی برای ادامه و توسعه ندارند.» سرمایه گذاران سکه های خود را از صرافی ها خارج می کنند تا در معرض خطر قرار نگیرند. کل موجودی بیت کوین در مبادلات از اوج 3.1 میلیون در سال 2020 به حدود 2.2 میلیون در پایان سال 2022 کاهش یافت. ایان راجرز، مدیر ارشد شرکت امنیت رمزارز لجر، می‌گوید: «هیچ چیز آنقدر بزرگ نیست که شکست بخورد»
آیا زمان آن فرا رسیده است که مبادلات رمزارزها را کنار بگذاریم یا هنوز جایی برای شرکت های متمرکز در صنعتی که به تمرکز زدایی می بالد وجود دارد؟

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

بلوک تبلیغ حذف شد

با غیرفعال کردن مسدودکننده تبلیغات از ما حمایت کنید