بورس و اقتصاد آمریکا
موضوعات داغ

DXY: رالی شاخص دلار آمریکا چقدر می تواند ادامه داشته باشد؟

نوسان قدرتمند رو به بالا خرس ها را غافلگیر کرده است. آیا داده‌های تورم آتی می‌تواند دلار را در اواخر این هفته تحت تأثیر قرار دهد؟

خلاصه نوشته
  • نوسان قدرتمند رو به بالا خرس ها را غافلگیر کرده است. آیا داده‌های تورم آتی می‌تواند دلار را در اواخر این هفته تحت تأثیر قرار دهد؟

شاخص دلار آمریکا DXY برای هشتمین هفته متوالی افزایش یافت، که نشان دهده زیربنای اقتصاد قوی ایالات متحده است، در حالی که اقتصادهای رقیب متزلزل هستند. این شاخص که ارزش دلار را در برابر شش ارز دیگر می سنجد، از مرز 105.00 عبور کرد. در دو ماه گذشته نیز 5 درصد افزایش یافته است. تابستان 2023 به عنوان یک دوره دردناک برای خرس های دلاری کاهش خواهد یافت. از اواخر آوریل که خواستار سقوط دلار شدند، با افزایش شدید پادشاه معاملات فارکس، ضربه سختی خوردند. ارز ایالات متحده در سه ماهه گذشته به هر یک از ارزهای اصلی رقیب ضرر وارد کرده است. این تحقیر تا کی می تواند ادامه داشته باشد؟ انتظار می رود داده های تورم خارج از ایالات متحده در این هفته نشان دهد که فشارهای قیمتی اندکی از 3.2 درصد در ژوئیه به 3.6 درصد در ماه اوت افزایش یافته است. افزایش تورم می تواند نشانه داغی باشد که نشان می دهد فدرال رزرو ممکن است در اواخر این ماه تصمیم به افزایش نرخ بهره بگیرد. همه اینها می تواند به دلار بیشتر دامن بزند. تئوری نشان می‌دهد که کاهش تورم می‌تواند حاشیه را از بین ببرد.

گرد آورنده
CMPRO NEWS
منبع
TRADINGVIEW
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

بلوک تبلیغ حذف شد

با غیرفعال کردن مسدودکننده تبلیغات از ما حمایت کنید