جفت ارزهافارکس
موضوعات داغ

USD/JPY: دلار در 149.00 ین به دنبال ثبت رکورد 11 ماهه

اکنون همه نگاه ها به سطح کلیدی 150.00 ین به عنوان محرکی بالقوه برای مقامات ژاپنی است تا وارد عمل شده و شروع به خرید ین کنند.

خلاصه نوشته
  • USDJPY طوری حرکت می کند که گویی فردایی وجود ندارد. دلار آمریکا به 149.00 ین رسید و در نهایت به بالاترین حد خود در 11 ماه اخیر یعنی 149.15 ین رسید.

USDJPY طوری حرکت می کند که گویی فردایی وجود ندارد. دلار آمریکا به 149.00 ین رسید و در نهایت به بالاترین حد خود در 11 ماه اخیر یعنی 149.15 ین رسید. ین ژاپن به حدی سقوط کرده است که به احتمال زیاد مقامات ژاپن را تحت نظر مداخله قرار داده است. اما آنها در مورد آن به شما نمی گویند. ضعف بیش از حد ین پتانسیل آسیب رساندن به اقتصاد ژاپن را دارد. یک ارز محلی ضعیف تر می تواند صادرات را تقویت کند، مانند خودرو، جایی که ژاپن با نام های اصلی مانند تویوتا و هوندا مزیت بزرگی دارد. اما ین بسیار ارزان به واردات لطمه می زند، زیرا کالاها و خدمات خارجی هزینه بیشتری دارند. در این زمینه، مقامات ژاپنی از نزدیک مسیر ین را زیر نظر داشتند. تحلیلگران هشدار می دهند که نرخ مبادله USD/JPY بالای 150.00 ین می تواند محرکی بالقوه برای ژاپن برای مداخله و تقویت ارزش ین با خرید هرچه بیشتر آن باشد. اواخر سال گذشته، سطح 150.00 ین ژاپن را وادار به ورود کرد.

گرد آورنده
CMPRO NEWS
منبع
Tradingview
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

بلوک تبلیغ حذف شد

با غیرفعال کردن مسدودکننده تبلیغات از ما حمایت کنید