طلا
موضوعات داغ

با کاهش قیمت‌ طلا به 1920 دلار در هر اونس، طلا باز هم سقوط می کند؟

فلز گرانبها تحت تأثیر دلار غالب قرار گرفت که نشانه‌هایی مبنی بر اینکه اقتصاد ایالات متحده علیرغم افزایش‌های متعدد نرخ بهره، انعطاف‌پذیر باقی می‌ماند، تقویت شد.

خلاصه نوشته
  • قیمت طلا به دنبال آن است که هفته را با کاهشی تقریباً 1 درصدی به پایان برساند زیرا دلار قوی‌تر آمریکا بار دیگر سلطه خود را بر این کالا تقویت کرده است. قیمت XAUUSD از بازه هفتگی حدود 1940 دلار به سطوح فعلی نزدیک به 1920 دلار به 1925 دلار در هر اونس تروی رسید.

قیمت طلا به دنبال آن است که هفته را با کاهشی تقریباً 1 درصدی به پایان برساند زیرا دلار قوی‌تر آمریکا بار دیگر سلطه خود را بر این کالا تقویت کرده است. قیمت XAUUSD از بازه هفتگی حدود 1940 دلار به سطوح فعلی نزدیک به 1920 دلار به 1925 دلار در هر اونس تروی رسید. عملکرد غم انگیز در فلز درخشان پس از آخرین اخبار از ایالات متحده آمده است. گزارش مطالبات بیکاری نشان داد که اقتصاد آمریکا در هفته گذشته شاهد تعداد افراد کمتری برای دریافت مزایای بیکاری بود. به عبارت دیگر، بازار کار همچنان مواج است. در سوی دیگر این طیف، دلار آمریکا در حال افزایش است تا هشتمین هفته برنده خود را ببندد، طولانی‌ترین دوره آن در 9 سال گذشته! از اواسط ژوئیه، شاخص دلار DXY، که قدرت نسبی دلار آمریکا را در برابر شش ارز اصلی اندازه گیری می کند، تقریباً 5.5 درصد به معاملات، نزدیک به 105.00 از پایین ترین سطح 99.60 افزوده است.

گرد آورنده
CMPRO NEWS
منبع
TRADINGVIEW
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

بلوک تبلیغ حذف شد

با غیرفعال کردن مسدودکننده تبلیغات از ما حمایت کنید